DESKA MODRZEW SYBERYJSKI

/DESKA MODRZEW SYBERYJSKI
DESKA MODRZEW SYBERYJSKI 2020-06-10T10:14:25+00:00

Modrzew syberyjski w naturalnym środowisku występuje w tajdze syberyjskiej, w azjatyckiej części Rosji. Drewno modrzewiowe ze względu na chłodny i trudny klimat, z którego pochodzi, jest bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych od drzew europejskich. Ma wysoką tolerancję na niskie temperatury, niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć znaczną naturalną odpornością na niszczące działanie pleśni, grzybów, jak również wysoką wytrzymałością mechaniczną, co sprawia, że doskonale nadaje się na zewnętrzne tarasy.  Ze względu na niską chłonność wody można odstąpić od impregnacji, jednakże trwałość deski zaimpregnowanej może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Taras z Modrzewia Syberyjskiego bez olejowania będzie podlegał naturalnemu procesowi patynowania.

Klienci chętnie w ostatnich latach wybierają deski z modrzewia syberyjskiego do wykonywania tarasów drewnianych. Wielu specjalistów ceni ten rodzaj drewna za właściwości techniczne. Klienci wybierający deskę modrzewiową doceniają jej piękno, naturalny wygląd oraz cenę, a liczne, drobne słoje, które są efektem długiej srogiej syberyjskiej zimy i krótkiego chłodnego lata, nadają jeszcze większego uroku.

Deska tarasowa z modrzewia syberyjskiego jest najlepszym gatunkiem spośród drzew iglastych i na pewno stanowi dobrą alternatywę dla drewna egzotycznego, gdyż jest twarda, gęsta i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Modrzew syberyjski charakteryzuje się pięknem, bogatą barwą kolorystyczną od koloru czerwono-brunatnego po złocisto-miodowy.

Drewno z modrzewia syberyjskiego ma szerokie zastosowanie: elewacje zewnętrzne domów i budynków użyteczności publicznej, podbitki dachowe, elementy konstrukcyjne, deski podłogowe, tarasy, balkony, ścieżki, altany, płoty, meble, okna, drzwi.

Modrzew Syberyjski Specyfikacja